ARTYSTKA


O ARTYSTCE

Nazywam się Jagna Birecka. Jestem artystką, tworzę unikalną biżuterię w mojej pracowni, znajdującej się w Wilkowicach, niedaleko Bielska-Białej.

Inspiruje mnie świat, który mnie otacza. Jako architekt z wykształcenia jestem zafascynowana różnymi sposobami łączenia sztuki z nauką, stąd można zauważyć w moich pracach znaczną ilość geometrycznych figur i wzorów. Staram się tworzyć biżuterię, która jest czysta i oszczędna w swojej formie, co zostawia duże możliwości interpretacji. Tytuły prac mogą (ale nie muszą) służyć jako punkt wyjścia dla wyobraźni odbiorcy.

 

O BIŻUTERII

Większość moich prac jest wykonana z wysokiej jakości polymer clay (Kato Clay), ale pojawiają się również kolekcje, oparte na innych materiałach, jak przykładowo drewno.

Niezależnie od materiału, wszystkie prace są unikalne i niepowtarzalne. Produkty z tej samej kolekcji bywają podobne, ale nie istnieją dwie takie same prace.

 

Czerwiec 2012 – Wystawa zbiorowa, Oog’n’blik Art House w Oppuurs (Belgia)

Marzec 2014 – Wystawa indywidualna „Glinobranie: ceramika & polymer clay”, MAYAK Art House w Bielsku-Białej

Wrzesień 2014 – Wystawa zbiorowa podczas Festiwalu Poligliny w Bielsku-Białej

Listopad 2015 – I miejsce w konkursie pt. „Niepodległość” zorganizowanym przez Royal-Stone i Muzeum Niepodległości w Warszawie

Grudzień 2015 – Styczeń 2016 – Wystawa zbiorowa „Patriotyczna biżuteria” po konkursie pt. „Niepodległość”, Muzeum Niepodległości w Warszawie

Sierpień 2016 – I miejsce w konkursie pt. „Magia Geometrii” zorganizowanym przez Royal-Stone

 

SOCIAL MEDIA

www.facebook.com/JagnaB
www.instagram.com/jagnabjewelry
www.pinterest.com/JagnaB