ARTYSTKA


Biżuteria JagnaB to efekt moich poszukiwań punktów, w których sztuka wizualna styka się z funkcjonalnością.

Nie zależy mi na projektowaniu popularnych wzorów, które sprzedają się w dziesiątkach egzemplarzy. Zamiast tego tworzę pojedyncze sztuki biżuterii, z których każda ma swoją małą (albo nieco większą) historię. Moje prace powstają z myślą o osobach, które noszą biżuterię nie tylko w charakterze ozdoby, ale także (a może przede wszystkim) używają jej do wyrażenia swojej osobowości i podkreślenia własnego i oryginalnego stylu.

Inspiracją dla mnie jest otaczający mnie świat, jednak nie staram sie go wiernie odtwarzać w moich pracach. Zależy mi raczej na tym, żeby rozbudzić wyobraźnię odbiorcy, zaintrygować go, i zachęcić do samodzielnego poszukiwania skojarzeń. Chciałabym, żeby moje prace były odbierane jako coś więcej, niż ładne bibeloty, dlatego niektóre z nich posiadają swoje małe tajemnice, których odkrywanie zostawiam publiczności. To zazwyczaj prace z tytułami, które stanowią mały drogowskaz dla odbiorcy zainteresowanego nie tylko formą, ale także treścią pracy.

Na charakterze moich prac niemałe piętno odciska moje architektoniczne wykształcenie. Preferuję czyste i mocne formy, raczej geometryczne, i raczej surowe, bez zbędnych ozdobników. To wyrazista biżuteria dla odważnych osób, posiadających oryginalny styl i nie podążających ślepo za trendami mody, a doceniających indywidualny charakter każdej pracy.

Wszystkie prace firmowane moim nazwiskiem powstają od początku do końca w mojej pacowni. W pracy stosuję różne materiały, jednak moim ulubionym jest polymer clay, materiał, który daje mi nieograniczoną swobodę w odkrywaniu nowych kolorów, kształtów i faktur. Poza polymer clay chętnie pracuję ze srebrem, miedzią i mosiądzem, a od jakiegoś czasu odkrywam urodę dębu czarnego i szukam najlepszych sposobów na wyeksponowanie go w mojej biżuterii.

Moje prace są doceniane przez międzynarodowe środowisko twórców polymer clay i kręgi artystyczno-rękodzielnicze, doczekały się  publikacji, brały wystawach, były nagradzane w konkursach. Jednak co najmniej tak samo cieszy mnie fakt, że są cenione przez coraz większe grono wyjątkowych Klientek i Klientów, którzy rozumieją i doceniają to, co jest dla mnie w mojej pracy najbardziej istotne.